فروش داروی کبوتر

وبلاگ-کد لوگو و بنر
برای دریافت اطلاعات و سوال در مورد بیماریهای کبوتر و معرفی داروهای جدید برای درمان امراض کبوتر به گروه من در واتس آپ بپیوندید 09369588033

ساعت مچی

|

کد قفل کردن راست کلیک

بیماری هگزامیتا (HEXAMITA) - کبوتر
دوشنبه 21 اسفند‌ماه سال 1391 ساعت 21:54


واتس آپ: 09369588033(0098) Whatsappواکسن تضمینی نیوکاسل برای کبوتر


(کبوترانتان بیمار نخواهند شد)


تلفن سفارش: 09369588033

برای دانلود رایگان فیلم مستند آموزش تصویری بیماری های کبوتر کلیک کنید.


هگزامیتا، ارگانیسم زنده ای است که وابستگی نزدیکی با عامل ایجاد کننده بیماری کانکر (تریکوموناس) دارد. این عامل در درجه نخست در روده زندگی کرده و اگر تعداد آن در روده افزایش یابد، منجر به اسهال خواهد گردید. عامل این بیماری، توسط مقدار کمی از فضولات تازه در زیر میکروسکوپ تشخیص داده می شود؛ که شبیه عامل بیماری کانکر (تریکومونا) می باشد؛ اما کمی طویل تر بوده و سریع تر حرکت می نماید و کبوترانی که پرورش اصولی و هدفمند و استرس و تنش کمتر دارند، این بیماری را کمتر بطور نهفته حمل می کنند (در این حالت، علائم بالینی مشاهده نشده؛ اما حیوان ناقل بیماری خواهد بود Asymptomatic). در هر صورت برای اطمینان از بهترین عملکرد کبوترها، هگزامیتا باید بطور کلی از تمام لانه های کبوترهای مسابقه ای حذف شود.


  درمان:

 هر درمانی که کانکر را از بین می برد؛ هگزامیتا را هم از بین خواهد برد؛ اما هگزامیتا دوره درمانی طولانی تری را نیاز دارد. بطور معمول در یک دوره 7 روزه،  داروهایی همانند توربوسول (مترجم: از مترونیدازول نیز می توان استفاده کرد)، بطور همزمان به تمام کبوتر ها داده می شود. این ارگانیسم، قدرت زنده ماندن در محیط را نداشته و بنابراین نگرانی از آلودگی مجدد لانه، وجود نخواهد داشت. درمان تمام کبوتر ها بطور همزمان برای 7 روز، ریشه کن شدن این بیماری راتضمین می نماید. انجام آزمایش فضولات برای اطمینان از حذف عامل بیماری، همیشه کاری ارزشمند است.


مترجم: وبلاگ http://kabootar-e-mosabeghe.blogsky.com/

منبع :

http://www.melbournebirdvet.com/common-pigeon-disease-amp-treatments.aspx


عکس زیر متعلق به نر پلاکی آبی خط الماسی خودم است که حیوانی بسیار زیبا می باشد :


کبوتر   کبوتر کبوتر کبوتر  کبوترکبوتر   کبوتر کبوتر کبوتر  کبوتر


جهت تهیه داروی وارداتی برای درمان هگزامیتا کبوتر با شماره 09369588033 تماس بگیرید.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
Susa Web Tools

جاوا اسکریپت