فروش داروی کبوتر

وبلاگ-کد لوگو و بنر
برای دریافت اطلاعات و سوال در مورد بیماریهای کبوتر و معرفی داروهای جدید برای درمان امراض کبوتر به گروه من در واتس آپ بپیوندید 09369588033

ساعت مچی

|

کد قفل کردن راست کلیک

اثرات دمای محیط بر تولیدمثل، جوجه درآوری و رشد جوجه کبوترها - کبوتر
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
شنبه 12 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 04:03

واتس آپ: 09369588033(0098) Whatsappواکسن تضمینی نیوکاسل برای کبوتر


(کبوترانتان بیمار نخواهند شد)


تلفن سفارش: 09369588033


توجه: این وبلاگ در سامانه سازماندهی سایتهای اینترنتی وزارت ارشاد جمهوری اسلامی ایران ثبت شده؛ هرگونه کپی برداری از مطالب این وبلاگ بدون کسب مجوز از نویسنده پیگرد قانونی خواهد داشت.


 برای دانلود رایگان فیلم مستند آموزش تصویری بیماری های کبوتر کلیک کنید.


     بدلیل خونگرم بودن کبوترها، دما اثر چشمگیری در عملکرد آنها دارد. این پرندگان در دمایی خاص که نقطه دمایی راحتی نام دارد، حداقل انرژی را مصرف نموده و متابولیسم پایه (میزان انرژی مورد نیاز برای فعالیتهای حیاتی بدن) آنها به حداقل می رسد. البته این نقطه راحتی دمایی برای جوجه کبوترها با افزایش سن تغییر می یابد؛ در واقع با افزایش سن، نقطه دمایی که حیوان در آن آسایش دارد، کاهش می یابد و دلیل آن هم تکمیل پوشش پر و افزایش حجم نسبت به سطح بدن که موجب کاهش تبادل حرارتی با محیط می گردد، می باشد. افزایش حجم نسبت به سطح بدن و رشد پرها، تقریباً در سن سه تا چهار هفتگی بقدری می رسد که نیازهای متابولیسم پایه حیوان به حداقل می رسد.

     در نمودار زیر نقطه راحتی دمایی (نقطه خنثی) برای جوجه کبوترها نشان داده شده است:


کبوتر پرورش کبوتر


     همانطور که در نمودار مشاهده می گردد، جوجه ها در روزهای ابتدایی زندگی به دمایی در حدود 38.5 تا 39 درجه سانتیگراد نیازمندند که این دما بتدریج کاهش یافته و در 6 هفتگی به حدود 20 تا 21 درجه سانتیگراد (دمای محیطی پایین) می رسد. در ((دمای محیطی بالا)) نمودار، در واقع در روزهای ابتدایی تولد جوجه کبوتر، دما بالا و حدود 40 تا 41 درجه سانتیگراد می باشد؛ اما بتدریج کاهش یافته تا در سن 6 هفتگی به حدود 25 تا 26 درجه سانتیگراد می رسد. در قسمت دیگر نمودار ((دمای محیطی خیلی بالا))، دما از حدود 42 تا 43 درجه سانتیگراد در روزهای ابتدایی تولد حیوان، آغاز و به حدود 30 تا 31 درجه سانتیگراد در 6 هفتگی می رسد.

     با عنایت به توضیحات فوق، ((دمای محیطی پایین)) که بین 20 تا 21 درجه سانتیگراد بود، نقطه راحتی دمایی برای حیوان نبوده و منجر به افزایش مصرف خوراک در پی افزایش نیاز به انرژی برای گرم کردن بدن پرنده خواهد  شد. ((دمای بالای محیطی)) که بین 26 تا 28 درجه سانتیگراد می باشد نیز نقطه راحتی دمایی نبوده و حیوان مجبور است برای خنک کردن خود انرژی بیشتری صرف نماید؛ اما در اینحالت، میل به مصرف خوراک کاهش یافته و انرژی موردنیاز برای خنک کردن کبوتر از ذخایر بدنی تامین شده و بنابراین وزن پرنده افت خواهد کرد.

     در حالت سوم ((دمای محیطی خیلی بالا))، جوجه کبوترها هیچ علاقه ای به خوردن غذا نداشته و دچار له له زدن می باشند؛ حال اگر این شرایط ادامه یابد، منجر به مرگ حیوان خواهد شد.

     محدوده ای که با ستاره در نمودار مشخص گردیده (دمایی در حدود 21 تا 25 درجه سانتیگراد)، نقطه راحتی جوجه ها بوده و در این شرایط کبوترها در آرامش می باشند؛ ضمن اینکه حداکثر رشد و حداقل مصرف انرژی متابولیسمی پایه را خواهیم داشت.

     در همین راستا، دمای محیطی، اثر مهمی در فعالیتهای تولیدمثلی و تخمگذاری حیوان ماده دارد، بطوریکه بهترین دما برای تولیدمثل کبوترها بین 21 تا 25 درجه سانتیگراد (نقطه آرامش) خواهد بود. کاهش دما به پایین تر از این محدوده، نیازهای انرژی و به تبع مصرف خوراک را افزایش خواهد داد و دماهای بالاتر، منجر به کاهش وزن حیوان و نازک شدن پوسته تخم می شود. در دماهای خیلی بالاتر، احتمال بی نطفه بودن و یا عدم تخمگذاری پرنده ماده وجود دارد.

     با توجه به موارد فوق، بهتر است هر فرد کبوترداری، آنچنانکه به تغذیه، واکسیناسیون و... پرندگان خویش اهمیت می دهد، توجه بیشتری را نیز نسبت به اصول پرورش کبوتر داشته باشد؛ چراکه با درنظر گرفتن تمام جوانب است که می توان به موفقیت روزافزون دست یافت.


جهت دریافت مکمل معدنی و الکترولیت کبوتر با شماره 09369588033 تماس بگیرید.

del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
Susa Web Tools

جاوا اسکریپت