فروش داروی کبوتر

وبلاگ-کد لوگو و بنر
برای دریافت اطلاعات و سوال در مورد بیماریهای کبوتر و معرفی داروهای جدید برای درمان امراض کبوتر به گروه من در واتس آپ بپیوندید 09369588033

ساعت مچی

|

کد قفل کردن راست کلیک

هشدار های مهم - کبوتر
X
تبلیغات
زولا
دوشنبه 22 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 16:51

واتس آپ: 09369588033(0098) Whatsapp


 


واکسن تضمینی نیوکاسل برای کبوتر


(کبوترانتان بیمار نخواهند شد)


تلفن سفارش: 09369588033

برای دانلود رایگان فیلم مستند آموزش تصویری بیماری های کبوتر کلیک کنید.توجه: این وبلاگ در سامانه سازماندهی سایتهای اینترنتی وزارت ارشاد جمهوری اسلامی ایران ثبت شده؛ هرگونه کپی برداری از مطالب این وبلاگ بدون کسب مجوز از نویسنده پیگرد قانونی خواهد داشت.


     تجربیات نامطلوب و حزن انگیز در مورد کبوترهای بیمار، ما را بر آن داشت که هر چه سریعتر موارد زیر را انتشار دهیم. ابتدا از موارد زیر اطمینان پیدا کنید: 

قبل از هر چیز اطمینان یابید که آیا لمس کردن کبوتر بیمار یا هر پرنده یا حیوان دیگر (چه وحشی و چه اهلی)، سلامت شما را به خطر می اندازد یا نه. یکسری اقدامات احتیاطی مثل شستن دستها پس از لمس حیوان را مدنظر داشته باشید. 

 

     هشدارها: 

۱- کبوتر بیمار را از سایر پرندگان یا کبوترهای خود جدا کنید. 

۲- قفس کبوترهای بیمار یا جوجه کبوترها را مستقیماً در زیر نور خورشید و یا خیلی نزدیک به بخاری قرار ندهید. 

۳- آب را با فشار بدرون دهان حیوان نریزید. کبوترها قادر به سرفه کردن نمی باشند و ممکن است، آب بداخل نایِ پرنده پریده و تلف شود. 

۴- به کبوتری که تازه آنرا خریده اید بسرعت دان ندهید؛ چراکه ممکن است دستگاه گوارش آن در اثر بیماری یا گرسنگی، بدرستی عمل نکند. این کبوتر ابتدا به آب نیاز دارد تا غذا

۵- کبوتر را در دستان زیاد فشار ندهید. آنها دیافراگم ندارند و ممکن است در تنفسشان اختلال ایجاد شده و خفه شوند. 

۶- اگر داخل دهان کبوتر، چرکهای پنیری رشد کرد، سعی در کَندن و بیرون آوردن این چرکها نکنید. ممکن است اینکار منجر به خونریزی شدید یا خفه شدن کبوتر شود.   

۷- اگر در کلوآک کبوتر، تخم گیر کرده، سعی در شکستن یا بیرون کشیدن آن نکنید. 

۸- هیچگاه کبوتری را فقط به صرف اینکه می تواند پرواز کند و بنظر می رسد که از بیماری رهایی یافته، آزاد نکنید؛ چراکه حیوان نیاز دارد که به میزان کافی برای یافتن غذا، پناهگاه و فرار از شکارچیان، بهبود یافته باشد. آزاد کردن زود هنگام پرنده، ممکن است منجر به مرگ آن شود.

۹- هیچگاه یک کبوتر را به یک دامپزشک، پناهگاه حیوانات وحشی و... بدون بررسی مجوز آنها تحویل ندهید؛ زیرا بسیاری از این مکانها، کبوترها را برای انجام آزمایشات خود می کشند. احتمالاً ما می توانیم به شما کمک کرده تا کسی را بیابید که از کبوترتان مراقبت کند.                                                                            

10- تفلونهای دوآتشه و مواد خوشبوکننده هوا برای کبوترها سمی هستند. 

11- اگر یک کبوتر آسیب دیده و زخمی را یافته و صاحبش را پیدا کردید، قبل از اینکه آنرا تحویل دهید، علت زخمی شدن حیوان را بررسی کنید. این کبوترها، اغلب توسط صاحبانشان بدلیل بیماری یا آسیب دیدگی دور انداخته می شوند.  


           مترجم: وبلاگ http://kabootar-e-mosabeghe.blogsky.com/

           منبع:  http://www.pigeon-aid.org.uk/pa/html/important_warnings.php  

 

  

بیماری کبوتر پرورش کبوتر
del.icio.us  digg  newsvine  furl  Y!  smarking  segnalo
Susa Web Tools

جاوا اسکریپت